FAQ

Koľko stojí Sharengo?
Prihlásenie do služby Sharengo ťa nič nestojí, po registrácii pomocou
e-mailu a vodičského preukazu, a po zakúpení uvítacieho balíčka za 5
€ získaš 30 minút môžeš ihneď vyskúšať svoje Sharengo.
Základná sadzba je 0,21 EUR za minútu, ale podporovateľov
udržateľnej mobility odmeňujeme dvoma spôsobmi:
MINÚTOVÉ BALÍKY: ktoré ti umožňujú znížiť minútové sadzby, až na
0,16 EUR za minútu (viac podrobností ohľadne cien nájdeš tu).
Women Night Voucher je špeciálny balík pre ženy, ktorý ponúka 30
minút za 3 €, aby sa bezpečne vrátili domov, pričom platia len 0,10
€ / min. Kúpu môžeš uskutočniť priamo vo vyhradenej oblasti v časti
“Promo a balíčky”.
Všetky ženy, ktoré chcú v noci ísť von a bezpečne sa vrátiť domov, si
ho môžu kúpiť a použiť ho na nočnú jazdu od 1 do 6 hodín ráno. Platí
jeden mesiac od zakúpenia.

Ako sa zaregistrujem?
Ak máš viac ako 18 rokov a máš vodičský preukaz typu B alebo B1, môžeš sa zaregistrovať na Sharengo za pár minút priamo na stránke www.sharengo.sk. Maj po ruke vodičský preukaz, občiansky preukaz a kreditnú/platobnú kartu. Členstvo v Sharengo nestojí nič, po registrácii si môžeš zakúpiť Uvítací balík za 5€ čím získaš 30 minút a vyskúšať si ihneď Sharengo. Ak o to požiadaš (zaslaním e-mailu na adresu zakaznickyservis@sharengo.sk), môžeš bezplatne dostať kartu Share’ngo a otvoriť vozidlo aj bez smartfónu.

Kde nájdem aplikáciu?
Aplikácia SHARENGO od spoločnosti CS Group S.p.A. je k dispozícii pre Android a pre iPhone a iPad na App Store. Ak nemáš iPhone alebo Android, môžeš si rezervovať a otvoriť autá priamo zo svojho mobilného telefónu na stránke mobile.sharengo.sk. Ak nemáš smartfón, môžeš požiadať o kartu Share’ngo zaslaním emailu na adresu zakaznickyservis@sharengo.sk

Ako nájdem a rezervujem si auto Share’ngo?
Share’ngo je car sharing typu free floating: autá sú zaparkované v oblasti pokrytia a môžeš si vziať tam, kde ich nájdeš a nechať ich kdekoľvek chceš v rámci prevádzkovej oblasti. Je veľmi ľahké rezervovať si ich: stiahni si aplikáciu pre iOS a Android alebo sa prihlás na mobilnú verziu na stránke mobile.sharengo.sk otvor si mapu, nájdi si najbližšie auto a klikni na “Rezervovať”. Rezervácia je bezplatná, trvá 20 minút a začína od okamihu, keď uvidíš odpočítavanie na obrazovke.

Kde nájdem PIN?
Kód PIN je osobný neupraviteľný štvormiestny kód, ktorý ti slúži na používanie vozidiel Share’ngo: musíš ho zadať na palubnom displeji aby si mohol začať jazdu. Existujú tri spôsoby, ako nájsť PIN kód: na webovej stránke Share’ngo sa prihlás a v stĺpci na ľavej strane nájdeš sekciu “PIN” na mobilnom webe, sa prihlás, klikni na svoje meno (vľavo dole) a ihneď uvidíš kód PIN v aplikácii, príhlás sa (zadaním e-mailu a hesla) prejdi do menu vpravo hore a prejdi do sekcie “PIN” Zapamätaj si svoj PIN kód, budeš ho potrebovať zakaždým, keď budeš chcieť jazdiť na Share’ngo.

Ako šoférovať auto?
Share’ngo autá sa veľmi ľahko šoférujú (pozri návod): 6 zadaj PIN kód na palubnom displeji začni jazdu podľa pokynov na palubnom displeji. Auto je pripravené, keď sa na palubnej doske zobrazí nápis “Ready” auto ovládaj pomocou tlačidiel pod displejom (D = dopredu, R = spiatočka, N = neutrál). Ak chceš prejsť z D na R, nezabudni prejsť cez N (a naopak) Nenechaj sa prekvapiť tým, že je auto tiché: nezabudni, že riadiš elektrické auto!

Kde v Košiciach zaparkujem?
V Košiciach môžeš parkovať zdarma na: voľné parkovacie miesta rezidenčné parkovacie miesta spoplatnené parkovaice miesta Nemôžeš parkovať na: parkoviská ohraničené žltými pruhmi a vyhradené pre taxíky, autobusy, invalidov, políciu, konzulárne orgány atď. podzemné parkovisko (kde GPS nie je aktívne) Tiež nemôžeš ukončiť prenájom auta: mimo oblasti služieb v podzemných parkoviskách (kde GPS nie je aktívne) na parkoviskách s otváracou / uzatváracou dobou (ako je parkovanie v supermarketoch) Ak zaparkuješ na neprístupných miestach, môžu ti byť účtované poplatky za vrátenie vozidla.

Ako zatvorím vozidlo pri parkovaní?
Ak zaparkujete Share’ngo, na palubnom displeji si môžeš vybrať, či chceš ukončiť prenájom vozidla alebo zaparkovať auto, kliknutím na tlačidlo “P” v pravom hornom rohu displeja. Ak chceš dočasne zastaviť, vyber možnosť “Parkovať”, ak chcete ukončiť prenájom, vyber možnosť “Koniec”. Po zaparkovaní nikdy nezabudni: vypnúť svetlá vypnúť obrazovku otočením kľúča (ktorý nie je vyberateľný, zostane vložený pre ďalšieho používateľa) zatvoriť okná zatiahnuť ručnú brzdu Ak si nechal niečo v kufri, vezmi si svoje veci predtým, ako opustíš auto (kufor sa otvára len zvnútra, pomocou páky (umiestnenej za ručnou brzdou) ktorú je potrebné zdvihnúť Potom čo sa s tebou palubný počítač rozlúči máš 40 sekúnd na opustenie vozidla (uvidíš odpočítavanie na palubnom displeji). Ak chceš zrýchliť uzatvorenie auta, prejdi kartou Share’ngo na čelnom skle a automaticky zatvoríš dvere. Pozri si video tutoriál.

Koľko kilometrov môžem najazdiť?
100% nabité autá Share’ngo majú dojazd 100 kilometrov, čo je úzko spojené so štýlom jazdy. Keď si prenajmeš Share’ngo, budeš vždy vidieť dojazd (v km) v aplikácii a vo vozidle na palubnom displeji (vpravo hore). Prvý zvukový signál a oranžový pop-up na navigátore ti bude signalizovať, keď batéria auta klesne pod 20 %, zatiaľ čo druhý signál a červený pop up signalizuje, že dojazd auta môže byť rovný alebo menší ako 5 km, takže bude potrebné ukončiť jazdu a vziať ďalšie auto. Vybité autá nie sú k dispozícii na prenájom a nie sú viditeľné v aplikácii. Naša logistika sa stará o vyzdvihnutie vybitých áut a ich dobíjanie.

Musím autá dobíjať?
Nie, o nabíjanie automobilov sa postaráme my. Ak sú autá vybité, nie sú k dispozícii na prenájom.